Zmiana standardu nadawania sygnału telewizji nazimnej z DVB-T1 na DVB-T2/HEVC

Szanowni Państwo

Z dniem 27 czerwca 2022 roku planowana jest przez Ministerstwo Cyfryzacji zmiana standardu sygnału telewizyjnego kanałów telewizji naziemnej ze standardu DVB-T1 na standard DVB-T2/HEVC.
Zmiany te podyktowane są stworzeniem możliwości poprawienia jakości obrazu i dźwięku. W związku z tym od początku 2020 roku na terenie Polski nie można sprzedawać urządzeń nieprzystosowanych do nowego standardu DVB-T2/HEVC.

W przypadku jeśli posiadają Państwo starszy sprzęt do odbioru sygnału telewizyjnego (odbiornik telewizyjny lub dekoder) jedynym rozwiązaniem będzie kupno nowego odbiornika telewizyjnego lub dekodera umożliwiającego odbiór po zmianie standardu sygnału.

W sieci SSTP od kilku miesięcy nadawany jest testowo w pakietach Ekonomiczny i Podstawowy Plus kanał TVP Dokument w nowym standardzie DVB-T2/HEVC. Jeśli Państwa odbiornik telewizyjny odbiera sygnał tego programu znaczy to, że jest przystosowany do odbioru naziemnych kanałów telewizyjnych w nowym standardzie.
Brak dekodera lub odbiornika telewizyjnego przystosowanego do pracy w standardzie DVB-T2/HEVC u abonentów naszej sieci kablowej będzie skutkował brakiem możliwości odbioru kanałów telewizji naziemnej.